19
LUTY
Ulga internetowa
Tylko podatnicy, którzy jeszcze nigdy nie rozliczali ulgi na internet oraz ci, którzy po raz pierwszy zrobili to w zeznaniu za 2013 rok, będą mogli skorzystać z takiego przywileju przy składaniu PIT w tym roku. W ten sposób można odliczyć od dochodu maksymalnie 760 złotych rocznie, jednak tylko w dwóch następujących bezpośrednio po sobie latach.
 

Z ulgi skorzystać mogą podatnicy, spełniający łącznie następujące warunki:

  • ponieśli w roku podatkowym wydatki z tytułu użytkowania internetu,
  • posiadają dokumenty potwierdzające te wydatki, z których wynika kto, co, za ile i od kogo kupił,
  • w latach wcześniejszych nie korzystali z ulgi lub po raz pierwszy odliczyli ją w zeznaniu za 2013 rok, ale wówczas odliczenie za 2014 rok będzie ostatnim.


Jak można udokumentować poniesienie kosztów? Najlepiej fakturą VAT, ale może to również być na przykład potwierdzenie przelewu z banku, jednak tylko, jeśli w tytule przelewu zostanie wskazane, że jest to płatność za internet.

Nie ma przy tym znaczenia miejsce korzystania z sieci. Odliczeniu bowiem podlegają nie tylko wydatki na internet stacjonarny, ale również mobilny czy nawet korzystanie z kafejek internetowych (pod warunkiem oczywiście, że podatnik może to potwierdzić rachunkami, które zawierają wszystkie niezbędne dane).

 

Dodano: 2016-02-19 15:41:36  |  Redagował: P. Duliński  |  : Aktualności

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW:

Ulga na dzieci - PIT 36 i PIT 37 (odliczenia od podatku) Dochody za 2014 rok do 500 plusBędzie niższy CIT dla małych firm 15% – Kancelaria Podatkowa | APA

Sprawdź nas! Zadzwoń


+48 (34) 350 69 82
biuro@apa-biuro.eu
APA Biuro rachunkowe to rzetelna firma
APA Biuro pracuje na Optima ERP