Znajdujesz się w: APA GROUP - Biuro rachunkowe ›› Aktualności
24
LUTY
Moduł ERP Optima Pulpit Menadżera to narzędzie, dzięki któremu kadra kierownicza lub właściciel przedsiębiorstwa, z każdego miejsca na świecie, ma dostęp do danych finansowych, kadrowych, handlowych i wielu innych o swojej firmie, poprzez przeglądarkę internetową.
czytaj dalej »
5
WRZESIEŃ
Obsługujemy ZPCHR, pełna księgowość Zakładów Pracy Chronionej, obsługa PFRON, obsługa dofinansowań SOD.
czytaj dalej »
14
LIPIEC

Od 1 stycznia minimalne wynagrodzenie za pracę wzrośnie do 1680,00 brutto zł, czyli o 3,2 proc. Wyższe pensje otrzymają m.in. osoby zarabiające najniższe stawki i pracujące w nocy.

18
KWIECIEŃ
  • DLA NOWYCH KLIENTÓW, którzy podpiszą z nami umowę oferujemy 2 miesiące z 35% rabatem od stawki ustalonej w umowie,
  • DLA DOTYCHCZASOWYCH KLIENTÓW, za każdego klienta, któremu Państwo polecą nasze biuro i z którym podpiszemy umowę na stałą współpracę dostaną Państwo od nas jednorazowy upust w wysokości 250 zł przy podpisaniu umowy na prowadzenie Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów oraz 450 – 1000 zł przy podpisaniu umowy na prowadzenie Ksiąg Rachunkowych,
  • DLA NOWO POWSTAJĄCYCH - oferta skierowana do nowo powstających podmiotów, by zmniejszyć ich koszty w okresie rozpoczynania działalności proponujemy przez pierwsze dwa miesiące rabat 30% oraz przez kolejne dwa miesiące rabat 10% od ustalonej stawki stałej,
  • BRAK DODATKOWEJ OPŁATY ZA ROCZNE SPRAWOZDANIE FINANSOWE,
24
LUTY
Ministerstwo Finansów informuje, że od 1 stycznia 2014 r. w zakresie odliczania VAT od samochodów osobowych, wejdą w życie przepisy 86a i art. 88a ustawy o VAT (w skrócie: pełne odliczenie dla samochodów z "kratką". W trakcie roku 2014 mają wejść w życie nowe zasady odliczania VAT od samochodów osobowych - wtedy ma zostać wdrożona decyzja derogacyjna Komisji Europejskiej, której wydania spodziewa się Ministerstwo już wkrótce.
19
SIERPIEŃ
Kierownik jednostki (np. zarząd) oraz członkowie rady nadzorczej lub innego organu nadzorującego jednostki są zobowiązani do zapewnienia, aby sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie z działalności spełniały wymagania ustawy o rachunkowości. Organy te odpowiadają solidarnie wobec spółki za szkodę wyrządzoną działaniem lub zaniechaniem stanowiącym naruszenie tego obowiązku.

Odpowiedzialność:
karna – zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości grozi grzywna, kara pozbawienia wolności do lat dwóch lub obie te kary łącznie,
cywilna – możliwość ubiegania się od kierownika jednostki lub organu nadzorczego odszkodowania.
6
CZERWIEC
Po nowelizacji Ordynacji podatkowej wspólnicy rozwiązanych spółek cywilnych będą mogli skorygować deklaracje podatkowe i wystąpić o zwrot nadpłat.
13
LISTOPAD
Wprowadziliśmy usługę dostępu do swoich danych księgowych za pomocą interntu w usłudze RDP. Nieprzeceniona usługa dla spółek prawa handlowego. Możliwść dostępu m.in. do rozrachunków z kontrahentami.
czytaj dalej »
9
SIERPIEŃ
Podatnicy bardzo chętnie składają wnioski o interpretacje indywidualne prawa podatkowego, bo dają one ochronę np. w przypadku kontroli podatkowej. Ochrona ta może być jednak złudna. Urząd skarbowy albo urząd kontroli skarbowej może zająć inne stanowisko niż to, które wynika z interpretacji. Stanie się tak, gdy uzna, że interpretacja dotyczy innej sytuacji niż w rzeczywistości. Interpretacja zapewnia ochronę podatnikowi tylko wtedy, gdy opisany we wniosku stan faktyczny jest zgodny z rzeczywistością. – Dlatego tak ważne jest wyczerpujące opisanie stanu faktycznego. Podatnicy jednak popełniają wiele błędów, opisując stan faktyczny. Jednym z nich jest pomijanie tych elementów stanu faktycznego, które wydają się pytającemu niewygodne. Takie postępowanie może być jednak zgubne.
22
MAJ
Ministerstwo Finansów podjęło decyzję o zniesieniu e-podpisu do kolejnych zeznań rocznych: PIT-36 i PIT-36L. Te zeznania, bez zbędnych formalności, podatnicy będą przesyłać przez internet.
<< 1234

Sprawdź nas! Zadzwoń


+48 (34) 350 69 82
biuro@apa-biuro.eu
APA Biuro rachunkowe to rzetelna firma
APA Biuro pracuje na Optima ERP