Znajdujesz się w: APA GROUP - Biuro rachunkowe ›› Aktualności
19
SIERPIEŃ
img_5581.jpg
Informujemy, że od poniedziałku 20/08/2018 roku Kancelaria Podatkowa | APA została przeniesiona do nowego biura przy Placu Kościuszki 4 w Lublińcu. Zapraszamy!
12
KWIECIEŃ

Przedsiębiorca pracujący na umowę zlecenie a dotychczas obowiązujące przepisy w opłacaniu składek ZUS

Do końca roku 2015 przedsiębiorca pracujący na umowę zlecenie tj. osoba prowadząca pozarolniczą działalność i wykonująca jednocześnie umowę zlecenia podlegała obowiązkowo ubezpieczeniom społecznym z tytułu prowadzenia działalności w przypadku, gdy oskładkowany przychód z tytułu pracy na zleceniu był niższy od obowiązującej daną osobę najniższej podstawy wymiaru składek społecznych z prowadzonej działalności. Czyaj Dalej.
4
KWIECIEŃ
Ministerstwo Finansów udostępniło już na Portalu Podatkowym częściowo wypełnione PIT-37 i PIT-38 za 2015 r. To opcja złożenia tych rozliczeń przez internet. Czytaj więcej.
16
MARZEC
Pierwotnie Komisja brała pod uwagę pięć scenariuszy, teraz w grze pozostały tylko dwa. Pierwszy z nich zakłada przyznanie państwom członkowskim prawa do wprowadzania odwrotnego obciążenia bez zgody KE (dziś wymaganej). Chodzi o system, w którym podatek rozlicza nabywca, a nie dostawca towaru. Dziś w ograniczonym zakresie obowiązuje on w większości państw unijnych i dotyczy krajowej sprzedaży np. stali czy drobnej elektroniki. Drugi scenariusz – według naszych informacji dużo bardziej prawdopodobny – zakłada rozliczanie podatku od wewnątrzwspólnotowych transakcji już w kraju wysyłki towaru, z tym że według stawek obowiązujących w państwie przeznaczenia. Innymi słowy polska firma, sprzedając towar niemieckiej spółce, wpłacałaby Mehrwertsteuer (tamtejszy VAT) do polskiego urzędu, według stawki niemieckiej (19 proc.). Następnie polska administracja przekazywałaby tę daninę niemieckiemu fiskusowi. Czytaj dalej.
12
KWIECIEŃ
1 stycznia 2016 roku weszły w życie nowe przepisy Kodeksu pracy. Najważniejsze zmiany w Kodeksie Pracy w 2016 r. dotyczą umów o pracę na czas określony.
Nowelizacja przepisów wprowadza nowe zasady zatrudniania w oparciu o umowę na czas określony. Pracodawca będzie mógł zawrzeć tylko trzy takie umowy z pracownikiem, maksymalnie na 33 miesiące. Zmienią się także okresy wypowiedzenia. Czytaj Dalej.


5
KWIECIEŃ
800 zł lub 1200 zł w przeliczeniu na członka rodziny wynosi kryterium dla osób, które będą się ubiegać o świadczenie wychowawcze także na pierwszego potomka. W tym roku wyjątkowo będą uwzględniane dochody z 2014 r. Czytaj dalej.

adobestock_64903025.jpeg
21
MARZEC
Zarzucając podatnikowi pozorność działalności gospodarczej organ podatkowy niejako „na skróty” zamiast przeprowadzać postępowanie dowodowe zmierzające do zbadania prawidłowości rozliczeń i ewentualnie określenia zobowiązania podatkowego w prawidłowej wysokości wydaje decyzję orzekającą o obowiązku zapłaty podatku z art. 108 ustawy o podatku od towarów i usług, kwestionując jednocześnie prawo do całości podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie towarów lub usług. Czytaj dalej.
1234 >>

Sprawdź nas! Zadzwoń


+48 (34) 350 69 82
biuro@apa-biuro.eu
APA Biuro rachunkowe to rzetelna firma
APA Biuro pracuje na Optima ERP